JEDZ OWOCE I JARZYNY
[Rozmiar: 16295 bajtów]
15 maja 2012r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie VI edycji programu TRZYMAJ FORMĘ. Tradycyjnie został zorganizowany międzyszkolny konkurs Zdrowo i Bezpiecznie, który przebiegał pod hasłem Jedz owoce i jarzyny. Konkurs przeznaczony był dla klas II-IV. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, a w szczególności przypomnienie i utrwalenie wiadomości o zdrowym żywieniu i dostarczaniu naszemu organizmowi odpowiedniej ilości naturalnych "skarbów" czyli witamin zawartych w owocach, warzywach i sokach.

W konkursie udział wzięli uczniowie mińskiej Jedynki i Szóstki oraz uczniowie szkół podstawowych z Marianki, Ładzynia i Niedziałki.
[Rozmiar: 28445 bajtów] [Rozmiar: 29532 bajtów] [Rozmiar: 28752 bajtów] [Rozmiar: 28970 bajtów] [Rozmiar: 28988 bajtów]

Drużyny miały do wykonania 5 zadań dotyczących zdrowego żywienia. Poznały również piramidę zdrowego odżywiania (wykonaną przez klasę IIIb) czyli jakich produktów powinniśmy w ciągu dnia jeść najwięcej, a jakich unikać, spożywać jak najmniej. Następnie spróbowały swoich sił w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panie: Renatę Krasnodębską, Agnieszkę Kraus i Mirosławę Mariańczyk. Nad całością konkursu czuwały organizatorki panie: Grażyna Suchodolska i Janina Piekut.

Finał zmagań oceniała komisja w składzie: pielęgniarka szkolna p. Bożena Nastaga, pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - Lidia Padzik i Ewa Kowalska oraz przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego i wojewódzki koordynator programu Trzymaj Formę - Małgorzata Zielnik.

I miejsce uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Maz. równorzędne II miejsca przypadły Szkole Podstawowej nr 6 oraz szkole z Marianki, kolejne miejsca zdobyli uczniowie z Ładzynia i Niedziałki.

Dzieci bardzo cieszyły się z nagród sponsorowanych przez Agencję Rynku Rolnego w Warszawie, miński Sanepid, Placówkę Handlową IMPED - komputery z impetem przy ul. Cichej 12 w Mińsku Maz. oraz Dyrekcję i Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 6.

W trakcie konkursu ogłoszono również laureatów konkursu plastycznego i komputerowego pt. Witaminy dla klas IV-VI.
Nagrodzono:
Gabrielę Bobruś z klasy VIc,
Łucję Czyż z klasy IVc,
Magdalenę Kawkę z klasy IVc i
Julię Rodzoch z klasy Vc.

Za prezentację multimedialną nagrodę otrzymała Agata Łaziuk z klasy VIc i Natalia Cecotka z klasy VIc.

Wśród klas I-III laureatami konkursu plastycznego Lubię owoce i jarzyny, bo są w nich witaminy zostali:
Weronika Kałowska IIe,
Natalia Daruk IIe,
Aleksandra Wiczuk IIb,
Bartosz Stupnicki IIc i
Dawid Tu IIIa.

Konkurs uświetnił występ naszych uczennic przygotowanych przez p. Beatę Kowalczyk w ramach zajęć rytmiczno-tanecznych z projektu edukacyjnego Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i właściwej postawy prozdrowotnej.
[Rozmiar: 14913 bajtów] [Rozmiar: 18254 bajtów] [Rozmiar: 24377 bajtów] [Rozmiar: 26138 bajtów] [Rozmiar: 28111 bajtów] [Rozmiar: 28191 bajtów] [Rozmiar: 28705 bajtów] [Rozmiar: 28106 bajtów] [Rozmiar: 26139 bajtów] [Rozmiar: 28255 bajtów] [Rozmiar: 26916 bajtów] [Rozmiar: 28756 bajtów]

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+