DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

Edukacja ekologiczna to jeden z elementów procesu dydaktyczno - wychowawczego prowadzonego w naszej szkole. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli poznają zagadnienia związane z ochroną środowiska i propagują je wśród kolegów.

Inicjatorką obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole była pani Renata Krasnodębska. Uczniowie z klasy IIIb przygotowali pod jej opieką przedstawienie pt. "Sprawa dla ekologa". Z dużym zaangażowaniem przekonywali kolegów o konieczności troszczenia się o naszą planetę. Nie zabrakło akcentów śpiewu i tańca. Dzieci z kl. IIb i IIc sławiły piękno Ziemi słowami piosenek, a IIIb zaprezentowała układ taneczny "Ptaszki i kwiaty wiosną".

Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny przeprowadzony przez panią E. Czyż wśród wszystkich uczniów naszej szkoły.
W kl. I-III za prace plastyczne nagrodzono następujące osoby:
Sędek Aleksandra, Rek Klaudia, Szafranek Marcel, Kruszewski Jakub,Witkowski Krzysztof, Filipiak Julia, Reda Justyna, Pomianowska Zofia, Zawadzka Ola, Zgutka Miłosz, Czyż Łucja, Adamiec Aleksandra, Rojek Alicja, Kawka Magdalena, Krukowska, Filipiak Wiktoria, Jednorowska Magdalena, Piłka Paulina, Kuć Katarzyna, Szwaj Mateusz.
Z kl. IV-VI o ekologii najwięcej wiedzieli:
Jałocha Aleksandra (VIB), Filipiak Daniel (Va), Ziółkowska Katarzyna (IVb).

W tym dniu posadzono przed naszą szkołą nowe rośliny, które zostały zakupione z pieniędzy zebranych na ten cel przez "Mały Samorząd". W ten sposób wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość aktywnie włączyć się do obchodów Dnia Ziemi na całym świecie i urealnić hasło:

"Ziemia dla dzieci - dzieci dla Ziemi".

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+