EKO-KUBUŚ

ekologiczny koncert muzyczny

W czwartek 26 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie klas I-III z Orkiestrą Dni Naszych. Było one okazją do przybliżenia dzieciom problemów związanych z ochroną środowiska.

[Rozmiar: 4688 bajtów] [Rozmiar: 4179 bajtów] [Rozmiar: 5512 bajtów]

Znany już wszystkim kolega Kubuś został zaproszony na scenę. Pojawienie się tej postaci stało się okazją do wspólnych zabaw. Kubuś zaproponował utworzenie drużyny ekologicznej, która wyruszy posprzątać świat. Pokazał również uczniom, jakie szkody można wyrządzić odkręcając nadmiernie kran w łazience, rzucając śmieci czy dokuczając zwierzętom. Zabawny dialog Kubusia z dziećmi przeplatany był wspólnym śpiewaniem piosenek o sprzątaniu świata. Wpadający w ucho refren "Czary mary, to za mało,by się samo posprzątało." zachęcał do wspólnego śpiewu.

[Rozmiar: 4647 bajtów] [Rozmiar: 2830 bajtów] [Rozmiar: 3351 bajtów]

Muzyczne sprzątanie świata stało się okazją do wyjaśnienia terminu "ekologia". Dzieci dowiedziały się co to znaczy żyć w zgodzie z naturą, a także zaprezentowały swoją wiedzę w tym zakresie. Wspólny taniec w rytm muzyki dobiegającej ze sceny zakończył spotkanie z Kubusiem. Wiedza przekazana w formie zabawy na pewno pozostanie na długo w pamięci.

[Rozmiar: 3807 bajtów] [Rozmiar: 5410 bajtów] [Rozmiar: 5056 bajtów] [Rozmiar: 5482 bajtów] [Rozmiar: 4614 bajtów] [Rozmiar: 5482 bajtów] [Rozmiar: 4499 bajtów] [Rozmiar: 3446 bajtów] [Rozmiar: 2800 bajtów][Rozmiar: 1564 bajtów]

pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana