Regulamin i harmonogram
V Festiwalu Piosenki Szkolnej
organizowanym przez
Szkołę Podstawową Nr 6 w Mińsku Mazowieckim

Finał V Festiwalu Piosenki Szkolnej odbędzie się w październiku 2009r. w Miejskiej Szkole Artystycznej przy ul. Konstytucji 3 Maja.
  1. Podczas Finału Konkursu zaprezentują się wykonawcy, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.
  2. Lista osób występujących w ustalonej kolejności będzie wywieszona na drzwiach wejściowych Miejskiej Szkoły Artystycznej w dniu Finału.
  3. Wykonawcy mogą tworzyć zespoły (złożone z maksymalnie 7 osób).
  4. Liczba uczestników jest ograniczona.
  5. Każdy Wykonawca może wykonać co najwyżej jeden utwór indywidualnie oraz co najwyżej jeden utwór w zespole (razem co najwyżej dwa utwory). W przypadku zbyt dużej liczby uczestników/zespołów organizatorzy mogą ograniczyć występy do jednego w przypadku każdego Wykonawcy (rezygnacja z występu zespołowego).
  6. Utwory muszą być wykonywane z podkładem muzycznym (na kasecie lub płycie CD, bez tekstu i w miarę możliwości bez chórków) lub z akompaniamentem instrumentu muzycznego. Nie można śpiewać a capella (bez podkładu lub akompaniamentu).
  7. Podczas konkursu oceniana jest osoba śpiewająca lub osoba śpiewająca i chórek lub osoba śpiewająca i grupa taneczna jako całokształt. Nagrodę w przypadku zespołu otrzymuje szkoła i tylko osoba śpiewająca.
  8. Niedozwolone jest wykonywanie piosenek zawierających treści niezgodne z przyjętymi obyczajami, obrażające uczucia innych osób, np. religijne itp.
  9. Zmiana repertuaru po oddaniu formularza możliwa jest jedynie za zgodą organizatorów.
  10. Muzyczne interpretacje oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatorów Konkursu.
  11. Wykonawcy będą występować w kategoriach:

12. a) klasa I-III (szkoła podstawowa)
    b) klasa IV-VI (szkoła podstawowa)
  13. Kryteria oceny:

14. -ekspresja muzyczna -dynamika wykonania, modulacja głosu, głośność
    -intonacja -czystość dźwięku
    -walory sceniczno-aktorskie -ruch, taniec, gestykulacja, sposób wykonania
    -emisja głosu
    -dykcja
    -wrażenie artystyczne
    -jury nie ocenia akompaniamentu muzycznego uczestnika
  15. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 maja 2009 roku ok. 13.30. W zależności od poziomu występów w każdej kategorii zwycięzcom zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Nagrody zostaną wręczone po ogłoszeniu wyników. Ponadto, każdy z Wykonawców otrzyma drobny upominek.
  16. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród oraz do zmiany godzin, w których odbędzie się Konkurs i kategorii (w zależności od liczby i wieku Wykonawców); do opublikowania imion, nazwisk oraz zdjęć uczestników Konkursu oraz do zakwalifikowania uczestników z pominięciem Eliminacji w szczególnych przypadkach.
  17. Zarówno Opiekunów jak i Rodziców (szczególnie najmłodszych grup) prosimy o opiekę i towarzyszenie podczas tego ważnego dla wykonawców momentu.
PROSIMY O PRZYBYCIE NA KONKURS O GODZ. 9:30!

W załączniku zamieszczamy formularz zgłoszeniowy.

KONTAKT:

ul. Sosnkowskiego 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel/fax. 025 7593508

ZAŁĄCZNIK:

do V Festiwalu Piosenki Szkolnej

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+