90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Maksyma Jana Zamoyskiego "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie", również w czasach dzisiejszych nie straciła na aktualności, dlatego też święto z okazji 90 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodzone było w naszej szkole szczególnie uroczyście.
     12 listopada uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w programie artystycznym upamiętniającym rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi artyści pod opieką p. H. Gorzałki i p. B. Kowalczyk przygotowali przedstawienie pt. "Rozmowa z orłem". Dominowała w nim poezja patriotyczna budująca atmosferę 1918 roku.
     Na scenie pojawiali się przedstawiciele różnych grup społecznych narodu prezentując wydarzenia z historii Polski. Wspominają zabory, powstanie z 1863 r., bohaterską obronę Lwowa. Szczególnie za serce chwyta wiersz "Orlątko" mówiący o małym chłopcu, który chociaż w walce stracił życie jest szczęśliwy, ponieważ bił się jak starsi. Dużą sławę w czasie walk o wolną Polskę zdobyli najmłodsi obrońcy starego polskiego miasta Lwowa, gdyż na ochotnika stanęli do boju. Płacili za to najwyższą cenę, ginąc podczas walki.
     Na scenie rozgrywającym się wydarzeniom przyglądał się Biały Orzeł, osłaniając naród swoimi skrzydłami. Uczniowie zaprezentowali również pieśni patriotyczne przygotowane pod kierunkiem p. M. Jakubowskiej i p. M. Domeradzkiej. Brawurowo wykonane pieśni zachwyciły młodą publiczność i pokazały swą moc, czego dowodem było włączenie się uczniów do wspólnego śpiewu oraz machanie chorągiewkami i kwiatami w rytm muzyki przez najmłodszych słuchaczy.
     Za rok znów powrócimy myślami i sercem do tamtych dni, gdyż 11 listopada na trwałe zagościł w naszej pamięci.

Pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+