SPARTAKIADA SPORTOWA
KLAS I - III

13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim, w ramach realizacji programu "Radość dzieciom", została zorganizowana olimpiada sportowa dla wszystkich szkół podstawowych z naszego miasta. Zgodnie z hymnem naszej szkoły "Szóstka" okazała się na szóstkę. Po kilku tygodniach ćwiczeń i przygotowań stanęliśmy do walki z reprezentacjami klas młodszych wszystkich mińskich podstawówek. Wśród ogromnego dopingu (krzyczeliśmy, aż do utraty tchu) odbywały się liczne konkurencje przygotowane dla poszczególnych grup wiekowych. Nasze pierwszaki, mimo ogromnej tremy, dawały z siebie wszystko.

Intensywne ćwiczenia pomogły w skokach przez skakankę i na piłce "uszatce". Drugoklasiści pokazali, że sport mają we krwi i nie straszne im żadne konkurencje. Największe wyzwanie stanęło przed uczniami klas trzecich. Przygotowano dla nich tory przeszkód, kozłowanie piłki, rzuty do celu, skoki w parach z dużą piłką między biodrami i wiele innych.

Szala zwycięstwa przechylała się raz na naszą, raz na stronę "Piątki". W rezultacie po podliczeniu punktów, to my zdobyliśmy pierwsze miejsce. Radość, która wśród nas wybuchła jest nie do opisania. Drżącymi rękami odbieraliśmy statuetkę i dyplom. Gdy emocje trochę opadły, udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Ten dzień, mimo iż 13. okazał się bardzo szczęśliwy. Długo jeszcze będziemy wspominać nasze zmagania a umiejętności, które zdobyliśmy zaowocują w przyszłości.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+