smyk Spotkanie z dziennikarzem

W listopadzie i grudniu, w mińskich szkołach podstawowych w klasach młodszych, realizowany był projekt wyrównywania szans edukacyjnych Radość dzieciom. W SP6 zostały zorganizowane różnorodne zajęcia m.in.: plastyczne, informatyczne, socjoterapeutyczne, logopedyczne i dziennikarskie.

[Rozmiar: 32730 bajtów]

W czasie zajęć koła dziennikarskiego uczniowie klas trzecich mieli możliwość redagowania szkolnej gazetki SMYK, przeznaczonej dla uczniów klas I-III. Najmłodsi poznawali tajniki kunsztu dziennikarskiego, samodzielnie redagowali artykuły, wykonywali do nich ilustracje. Program zajęć został wzbogacony spotkaniem z panem Markiem Łodygą, dziennikarzem i fotografem Gazety Lokalnej. Pan Marek opowiadał o tym, jak wygląda praca dziennikarza, która jest ciekawym doświadczeniem uczącym kontaktu z drugim człowiekiem. Uczy również innego spojrzenia na wiele spraw, ponieważ dziennikarz nie zawsze pisze o tym, co jego osobiście interesuje. Powinien przede wszystkim opisywać to, co zainteresuje potencjalnego czytelnika. Uczniowie dowiedzieli się także, co to jest etyka dziennikarska i jak ważne jest jej przestrzeganie. Pan Marek opowiadał też o swojej pasji - fotografii. Dzięki temu dzieci wiedzą już, na czym polega różnica między zwykłym zdjęciem, a zdjęciem reportażowym oraz zdjęciami wykonywanymi przez paparazzich. Dla uczestników koła dziennikarskiego było to niezwykłe spotkanie, które dodało skrzydeł i wzmocniło chęć realizacji swoich marzeń w "małym dziennikarstwie".

obrazek obrazek [Rozmiar: 36490 bajtów]

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+