Uroczyste otwarcie windy i placu zabaw

Dzień Edukacji Narodowej był dla nas nie tylko świętem nauczycieli, ale również świętem całej szkoły. W dniu 9 października 2008r. uczciliśmy ten dzień uroczystym otwarciem placu zabaw i windy dla niepełnosprawnych uczniów.

Uroczystość rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Zalewska, witając zgromadzonych gości stwierdziła, że Dzień Edukacji to święto wszystkich pracowników szkoły, którzy służą dzieciom. Podkreśliła też rolę rodziców, gdyż razem można zdziałać więcej i skuteczniej, a ponadto zapewnienie warunków do zabawy i nauki jest obowiązkiem dorosłych.
Udostępnienie placu zabaw i windy dla dzieci niepełnosprawnych, znacznie poprawiło funkcjonowanie uczniów w szkole.

Pani Jadwiga Frelak złożyła życzenia uczniom i nauczycielom. Powiedziała, iż działania podejmowane na terenie naszej placówki wskazują, że szkoły się zmieniają. Wysiłki dyrektorów i radnych idą w tym kierunku, żeby we współpracy ze środowiskiem lokalnym eliminować zjawiska negatywne, oddziałując na ucznia. Wyraziła nadzieję, że otwierany plac zabaw, będzie służył jako plac zabaw środowiskowy. Pogratulowała pomysłu i wyraziła nadzieję, że będzie on się rozrastał. Końcowym akcentem wystąpienia było wręczenie piłek do kosza.

Miłym akcentem uroczystości było wystąpienie przewodniczącej Rady  Rodziców pani Moniki Książek. Złożyła ona życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Wręczając kwiaty życzyła, aby nigdy nie utracili chęci pracy z dziećmi.
Równie miłe słowa zawierał list wystosowany przez posłankę panią Teresę Wargocką. Wyraziła ona uznanie i szacunek nauczycielom za wysiłek włożony w  przygotowanie młodych ludzi do wykonywania swoich obowiązków. Kulminacyjnym momentem spotkania było uroczyste otwarcie windy i placu zabaw. Otwarcie dokonali: zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz panie dyrektor. Na placu zabaw na gości oczekiwały dzieci z oddziałów zerowych pod opieką swoich wychowawczyń: Jolanty Czyżkowskiej i Agnieszki Książek.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej widzowie w tym samym czasie wykonali koncertu skrzypcowego w wykonaniu uczennicy klasy VIa Diany Bątruch. Kolejnym interesującym elementem spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez panie: Elżbietę Brygołę, Agnieszkę Łodygę oraz Małgorzatę Tomkiewicz. Przedstawiły one historię powstania naszej szkoły, nowocześnie urządzone wnętrza, a także sukcesy i osiągnięcia naszych wychowanków.

Spotkanie zostało zakończone częścią artystyczną przygotowaną przez panie: Agnieszkę Kraus, Elizę Lalak i Małgorzatę Domeradzką.
pokaz slajdów

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+