UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Przydział boksów w szatni
WAKACJE NA ORLIKU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6
WITAJCIE WAKACJE

Po 10 miesiącach intensywnej nauki nadszedł wreszcie upragniony czas wakacji. Zanim jednak zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek z naszą szkołą pożegnali się szóstoklasiści.
Wykaz podręczników na rok szkol. 2012/2013
II POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS V O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY SP6

Bezkonkurencyjne w tym roku okazały się piątoklasistki ze Szkoły Podstawowej w Wielgolesie. Imponujący puchar przeszedł w ręce podopiecznych Mariusza Prokurata.
SREBRO W REGIONIE

W dniu 20 czerwca 2012r.na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał regionu SZS w 6-piłkarskich dziewcząt szkół podstawowych. Zawody te były zwieńczeniem zmagań sportowych w roku szkolnym 2011/2012.
DZIEŃ KIBICA - MINI EURO 2012

Z okazji inauguracji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły zorganizowali własne Mini Euro 2012. Społeczność szkolna przygotowywała okrzyki dopingujące, transparenty, poprzebierała się w stroje kibica, malowała twarze.
III OLIMPIADA ZERÓWKOWICZA

Już po raz trzeci najmłodsze dzieci z naszej placówki miały okazję uczestniczyć w Wiosennej Olimpiadzie Zerówkowicza. Dnia 5 czerwca do współzawodnictwa przystąpiły cztery drużyny: zaproszona grupa z Przedszkola Miejskiego nr 1, oraz grupy 0a, 0b, 0c z naszej szkoły.
ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSACH POWIATOWYCH

Nasza szkoła jest od wielu lat organizatorem wielu konkursów powiatowych.
30 maja 2012r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach matematycznych i konkursie historycznym.
XX JUBILEUSZOWY ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

W dniach 25-27 maja w Starogardzie Gdańskim spotkały się, już po raz dwudziesty, delegacje szkół noszących zaszczytne imię Henryka Sienkiewicza. Na zaproszenie gospodarzy zlotu - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 - przybyło około 200 uczniów i nauczycieli - przedstawicieli 42 szkół z całej Polski.
SZKOŁA WIDZIANA OCZAMI UCZNIÓW
KONFERENCJA NAUKOWA DLA NAUCZYCIELI

16 maja 2012r. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa pt. Praca z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo. W konferencji wzięli udział nauczyciele szkół i przedszkoli oraz pracownicy oświaty z powiatu mińskiego. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza Miasta Mińsk Maz. oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Maz.
JEDZ OWOCE I JARZYNY

15 maja 2012r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie VI edycji programu TRZYMAJ FORMĘ. Tradycyjnie został zorganizowany międzyszkolny konkurs Zdrowo i Bezpiecznie, który przebiegał pod hasłem Jedz owoce i jarzyny. Konkurs przeznaczony był dla klas II-IV. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia
DZIEŃ PATRONA

Tegoroczne święto naszego patrona - Henryka Sienkiewicza, zbiegło się z 165 rocznicą urodzin pisarza oraz setną rocznicą wydania powieści dla młodzieży "W pustyni i w puszczy".
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego "Prawdy i wskazania życiowe zawarte w baśniach i legendach Henryka Sienkiewicza"


Wyniki Powiatowego Konkursu Historycznego "Polska Piastów"


Wyniki X Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI
21 IV 2012r. odbył się etap powiatowy X Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VI
Wyniki IX Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas II-III "Doskonały Matematyk"Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozdania nagród konkursów powiatowych organizowanych przez naszą szkołę, 30 maja o godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.
OSIĄGNIĘCIA NASZYCH GIMNASTYCZEK

Grupą gimnastyczek sportowych w naszej szkole zajmuje się pani Beata Kowalczyk. Dziewczynki ciężko pracują by osiągać sukcesy. W ostatnim czasie wzięły udział w wielu zawodach i pokazach sportowych.
MAZURY NA AKTYWNIE

W kwietniu klasy III i IIe wybrały się na zieloną szkołę do krainy tysiąca jezior, gdzie mogły podziwiać niezwykłą przyrodę tego regionu i oddychać wyjątkowo czystym powietrzem.
POZNAJEMY GADY I PŁAZY

Już po raz kolejny przyjmowaliśmy w naszej szkole niezwykłych gości. Tym razem uczniowie klas I-III mogli spotkać się "oko w oko" z gadami i płazami.
DZIEŃ ZIEMI

Dnia 20 kwietnia uczniowie z klasy VIc i kl. IIIa przygotowali apel o charakterze ekologicznym
Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla klas IV-VI
"Prawdy i wskazania życiowe zawarte w baśniach i legendach Henryka Sienkiewicza"
Zachęcamy do głosowania na naszą szkółkę piłkarską. Do wygrania atrakcyjne nagrody dla szkół. Głosowanie trwa do 17 czerwca.
Aby zagłosować trzeba zalogować się na stronie.

KLIKAJMY CODZIENNIE!!! ZAWALCZMY!!!

KONKURS NA KARTĘ WIELKANOCNĄ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI

29 marca w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski nagrodził laureatów konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki.
Autorką najlepszej pracy została uczennica naszej szkoły Liliana Rossa z klasy V c.
POWITANIE WIOSNY

Z utęsknieniem wszystkie dzieciaki czekały na pierwsze wiosenne promienie słońca, wyglądały pierwszych wiosennych kwiatów i zielonych pączków. Wreszcie przyszła!
KONKURS RECYTATORSKI - WARSZAWSKA SYRENKA

Dnia 12 marca 2012 roku, został przeprowadzony szkolny etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ze wszystkich klas I - III udział wzięło w sumie 32 uczniów.
Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im H. Sienkiewicza o naborze dzieci do klas pierwszych
w roku szkolnym 2012/2013
KONKURSY POWIATOWE

X Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV - VI

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny "Doskonały Matematyk" dla uczniów klas II - III

Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Piastów" dla klas V - VI
             Materiały do pobrania - [Piastowie.pdf - 21Mb] , [Piastowie2.pdf - 6Mb]

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat" dla klas IV-VI
Informacja w sprawie rocznego przygotowania
przedszkolnego dzieci w wieku 5 i 6 lat
w roku szkolnym 2012/2013
BAL KARNAWAŁOWY

FERIE W NASZEJ SZKOLE

Zajęcia realizowane podczas ferii zimowych
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W I SEMESTRZE

30 grudnia 2011r. w Warszawie zmarła najmłodsza z wnuczek pisarza Henryka Sienkiewicza -Maria Sienkiewicz ""Mara".
.
KOLĘDOWY CZAS

Grudzień to szczególny miesiąc dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci, które z niecierpliwością czekają na Święta Bożego Narodzenia.
.
GWIAZDKOWE ZWYCZAJE W JULIANÓWCE

13 grudnia 2011r. dzieci z klasy drugiej integracyjnej wzięły udział w zorganizowanej w Julianówce przez fundację Równi wśród równych imprezie integracyjnej pod hasłem Mazowieckie zwyczaje i obrzędy gwiazdkowe.
.
POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Weselej popatrzyliśmy na świat, bo 6 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej. Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało 45 dzieci ze 9 szkół powiatu mińskiego.
.
POLSKA GOŚCINNOŚĆ RÓWNIEŻ NA STADIONACH

W ramach kampanii Polska gościnność również na stadionach Fundacja "Oswoić stres" z Warszawy zorganizowała konkurs wojewódzki na plakat. Najlepszą pracę wykonała Łucja Czyż z klasy IV c i wywalczyła dla naszej szkoły I miejsce.
NASZE OSIĄGNIĘCIA PLASTYCZNE

W okresie świątecznym uczniowie wykonali wiele prac i ozdób bożonarodzeniowych. Wiele prac dzieci wzięło udział w konkursach. Znaczącym sukcesem było zdobycie nagrody głównej w konkursie na kartę świąteczną miasta Mińsk Mazowiecki organizowanym przez Burmistrza Miasta.
PO PROSTU MÓWIĄ PIĘKNIE...
KONKURS KRASOMÓWCZY


Uczniowie zaprezentowali własną interpretację legend z regionu Mińska i okolic. Ich wystąpienia zachwyciły jury i zgromadzoną publiczność.
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III
ŻYWA LEKCJA HISTORII

Lekcja historii to nie tylko wkuwanie dat i wydarzeń, może być również pasjonującą przygodą. Przekonali się o tym uczniowie klas IV-VI, którzy mieli możliwość wziąć udział w żywej lekcji historii.
HALLOWEEN

Zabawa halloweenowa była miłą lekcją o kulturze i tradycji krajów posługujących się językiem angielskim.
SZKOLNA KAMPANIA ANTYNIKOTYNOWA

29 listopada 2011r w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnej Kampanii Antynikotynowej, która przebiegała pod hasłem "Nie pal przy mnie, proszę!".
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały bardzo uroczysty charakter. 10 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości
DNI HONOROWEGO KRWIODAWCY

22 listopada 2011 roku w Miejskim Domu Kultury odbyło się doroczne spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawcy. Zaproszeni goście z wielkim entuzjazmem oglądali część artystyczną, którą rozpoczynał występ uczennic z naszej szkoły.
KOLOROWA JESIEŃ

Jesienią został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny Kolorowa jesień. Brali w nim udział uczniowie klas O-III.
ABC BEZPIECZEŃSTWA

W ramach edukacji komunikacyjnej w naszej szkole zorganizowano 20 października imprezę profilaktyczną dla najmłodszych pod tytułem "Bezpieczna droga do szkoły". Fachową widzą dotyczącą bezpiecznych zachowań podzielili się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.
FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
dla uczniów szkół podstawowych powiatu mińskiego

PIERWSZAKI NA SZÓSTKĘ

Pierwszoklasiści z dumą ślubowali na sztandar szkoły, że "będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Będą pomagać innym w potrzebie. Nigdy nie zapomną o czarodziejskich słowach: "proszę", "przepraszam", "dziękuję"."
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tego dnia nie odbywały się zajęcia dydaktyczne, natomiast uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice spotkali się podczas akademii, będącej okazją do wyrażenia wdzięczności i uznania dla pracy pedagogów i osób wspomagających działalność szkoły.
INTEGRACJA NA SPORTOWO

21 września 2011r. uczniowie klasy IVa integracyjnej wraz z wychowawczyniami: panią Janiną Piekut i Panią Bogumiłą Wróblewską uczestniczyli w zawodach sportowych tzw. Igrzyskach Integracyjnych.
W tym roku impreza odbyła się na boisku wielofunkcyjnym przy Aquaparku w Mińsku Mazowieckim.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Z uśmiechem na ustach, letnim wiatrem we włosach i głową pełną przygód 1 września 2011r. przywitaliśmy nowy rok szkolny.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+