PROJEKT RZĄDOWY "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

W roku szkolnym 2015/2016 był realizowany w naszej szkole projekt rządowy Książki naszych marzeń. W ramach projektu zakupiono do biblioteki szkolnej 109 nowości książkowych. Podstawowym celem projektu była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Uczniowie mogli samodzielnie wybrać książki do zakupienia. Wśród nowości książkowych znalazły się m. in.: „Elmer”, „Harry Potter”, „Magiczne drzewo”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Martynka”, „Kroniki Archeo”.

Przez cały rok szkolny w bibliotece odbywały się lekcje na temat książek i funkcjonowania biblioteki. Uczniów klas pierwszych na początku roku pasowano na czytelników. Odbywały się liczne konkursy: frazeologiczny „Być alfą i omegą”, plastyczny „Czarodziejski świat baśni”, plastyczny „Pejzaże w powieści H. Sienkiewicza w „Pustyni i w puszczy”, literacki inspirowany twórczością H. Sienkiewicza. Uczniowie mieli możliwość spotkania z autorami literatury dziecięcej p. Elizą Piotrowską, Stanisławą Gujską, Zofią Stanecką. W klasach w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbywały się kwadransy czytelnicze. Uczniowie z chęcią brali udział w konkursach i wydarzeniach propagujących czytelnictwo.

20151113 151629 DSC 0006 DSC 0090 DSC08151 DSC08182 DSC08188 DSC07971