FILHARMONIA DLA DZIECI

110 maja klasy I i III pod opieką wychowawców wybrały się do Wilanowa. Celem wycieczki był spacer po królewskich ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego i koncert skrzypcowy „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego. Koncert ten pozwolił nam na chwilę zapomnieć o otaczającym nas atrakcyjnym, rozwiniętym technologicznie i kolorowym świecie i uruchomił w nas wyobraźnię, w której muzyka opisywała przyrodę, naśladowała śpiew ptaków, burzę, wiatr, lód i…. szczekanie psów!

W trakcie spotkania z artystami dzieci poznały nie tylko postać wielkiego Antonio Vivaldiego żyjącego w Wenecji w latach 1678-1741, ale także wysłuchały „Skrzypcowej opowieści”, z której poznały postać sławnego lutnika – Antonio Stradivariusa. Budował on najsłynniejsze i niepowtarzalne skrzypce, które otrzymywały nawet swoje nawy. Najsłynniejsze z nich to „Mesjasz”, zaś ostatnie zbudowane przez Stradivariusa w wieku 93 lat nazwano „Łabędź”. Doskonałość i piękno jego instrumentów stały się wzorem do naśladowania dla wszystkich lutników na świecie.

Nasza wycieczka była żywą lekcją muzyki i okazją do obcowania z kulturą. Dzięki niej mogliśmy wysłuchać pięknej muzyki klasycznej w wykonaniu prawdziwych artystów z wielkim talentem i poczuć się prawdziwymi melomanami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14