FESTYN RODZINNY 2019

DSC 0057Festyn rodzinny, czyli wspólna zabawa urządzona pod gołym niebem, od wielu lat przyciąga mieszkańców osiedla, sympatyków szkoły, uczniów, rodziców i pracowników. Tak było również i w tym roku. 2 czerwca 2019 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 odbył się piknik, który przyciągnął ogromną ilość osób zainteresowanych. Pogoda dopisała, więc uczestnicy spotkania mieli możliwość mile spędzić czas.

 

Festyn odbył się z inicjatywy Dyrekcji SP 6 przy ogromnym zaangażowaniu Rodziców, którym integracja środowiska lokalnego oraz dobro szkoły leżą na sercu. Każdy uczestnik zabawy, niezależnie od wieku, znalazł dla siebie wiele atrakcji. Dmuchany zamek, zjeżdżalnie, trampoliny, loteria fantowa, prezentacje artystyczne uczniów - wokalne i recytatorskie, to tylko niektóre propozycje tegorocznego festynu rodzinnego. Szczególnym powodzeniem cieszył się konkurs muzyczny „Śpiewająca rodzina”, w którym liczna grupa lokalnych artystów miała okazję pochwalić się swoimi talentami. Poziom występów był bardzo wyrównany. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, a muzyka płynąca ze sceny przyciągnęła sporą widownię.

Najmłodsi uczestnicy spotkania zgłębiali tajemnice zamku dmuchanego i szaleli na zjeżdżalni. Dla miłośników bardziej statycznej zabawy przygotowano loterię fantową, gdzie nietuzinkowe zabawki czekały na szczęśliwców. Ciekawym punktem programu okazała się strefa animacyjna. Przeprowadzono w niej zabawy taneczne z chustą animacyjną przy akompaniamencie muzyki.

Fani czytelnictwa i rozrywek umysłowych licznie odwiedzali kiermasz książki. Tu można było nabyć również puzzle oraz gry edukacyjne, przygodowe, sportowe i logiczne. „Impresjoniści” z zainteresowaniem zwiedzali wystawy prac plastycznych. Dużym powodzeniem cieszyła się tzw. rodzinna fotobudka. Zdjęcie z festynu będzie z pewnością miłą pamiątką, tym bardziej, że osoby fotografowane mogły wybrać niekonwencjonalne nakrycie głowy, np. kapelusz sombrero.

Organizatorzy tej wyjątkowej zabawy zadbali również o podniebienia miłych gości. Nie mogło zabraknąć poczęstunku! Menu było wyśmienite! Zebrani delektowali się karkówką, piersią drobiową i kiełbaskami z grilla. „Wegetarianie” zachwycali się plackami ziemniaczanymi, a kącik słodkości z watą cukrową, lodami i popcornem cieszył, bez względu na wiek, wszystkich uczestników festynu. Zabawa była wyśmienita, humory dopisywały, a organizatorzy zapraszali na kolejną imprezę, która się odbędzie … już za rok.

 Bożena Swatko

DSC 0029 DSC 0030 DSC 0031 DSC 0032 DSC 0033 DSC 0034 DSC 0036 DSC 0037 DSC 0038 DSC 0039 DSC 0040 DSC 0041 DSC 0042 DSC 0043 DSC 0044 DSC 0045 DSC 0046 DSC 0048 DSC 0050 DSC 0054 DSC 0057 DSC 0058 DSC 0062 DSC 0064 DSC 0068 DSC 0069