BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

 

policjant

W ramach Akademii Bezpiecznego Dziecka w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. 30 września 2019r. gościliśmy podinspektora Piotra Wojdę, młodszego aspiranta Leszka Gizaka i sierżanta sztabowego Urszulę Słodownik.

Celem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do szkoły i ze szkoły do domu, poznanie i utrwalenie zasad i przepisów ruchu pieszych, jak również uświadomienie występujących zagrożeń i umiejętne rozpoznawanie ich przez dzieci.

 

 

W trakcie imprezy profilaktycznej wyłoniono laureatów konkursu plastycznego klas I ,,Bezpieczna droga do szkoły”:

- Zuzanna Daniszewska, Maria Kuźniak i Natasza Rychlik z klasy 1a;

- Nikola Kotłowska, Aleksandra Koziestańska i Maja Strzelczyk z klasy 1b;

- Helena Kołodziejczyk, Joanna Wyrzykowska i Kamila Zamojska z klasy 1c

i konkursu wiedzy o bezpieczeństwie klas III ,,Jestem bezpieczny”:

- I miejsce - Aleksandra Kozieł 3a

- II miejsce – Gabriel Badowski 3b.

Gratulujemy!

Podczas spotkania nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które wręczali dzieciom za dobre odpowiedzi.

Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w spotkaniu, śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na zadawane pytania, wykazując się wspaniałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W nagrodę za aktywny udział otrzymywali drobne gadżety sponsorowane przez Radę Rodziców naszej szkoły (dziękujemy!).

Mamy nadzieję, że to pouczające i ciekawe spotkanie o zasadach bezpieczeństwa przyniesie dobre efekty i nasi wychowankowie będą bezpieczni i widoczni na drodze.

Dziękujemy za spotkanie!

 

 

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24