PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

Znalezione obrazy dla zapytania PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

03 października 2019 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce uroczystość pasowania na czytelnika. Wydarzenie to było ciekawym doświadczeniem dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły. Zdecydowana większość pierwszoklasistów po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę szkolną.

 

 

Zaskoczeniem dla wielu uczniów był fakt, że szkoła, do której uczęszczają, nosi imię Henryka Sienkiewicza, a biblioteka... Konstantego Rudzkiego. Spotkanie było okazją do zaprezentowania wychowankom sylwetki patrona oraz krótkiej historii SP 6.
Księgozbiór biblioteki szkolnej skrywa wiele tajemnic. Pierwszoklasiści odkrywali je podczas spaceru wśród regałów wypełnionych licznymi woluminami. Uczniowie z zainteresowaniem testowali wagę najcięższych, prawie trzykilogramowych albumów. Zaskoczeni byli również okazałym formatem książek ze Złotej Kolekcji Baśni. Uwagę najmłodszych czytelników przykuły także regały wypełnione po brzegi tomami oprawionymi w skórę. Atrakcyjnym kompendium wiedzy okazał się bogato wyposażony pięknymi barwnymi albumami „Księgozbiór podręczny"  oraz książki w dziale „Literatura obcojęzyczna".
Zanim żacy dostąpili zaszczytu pasowania na czytelnika, musieli wylegitymować się znajomością literatury dziecięcej. Z tej okazji przygotowano dla nich mnóstwo zagadek czytelniczych. Wszyscy pierwszoklasiści sprawili się na medal. Zostali również uświadomieni o pożytkach płynących z czytania, po czym z ochotą przystąpili do uroczystego aktu ślubowania. Obiecali „kochać książki" i „dbać o nie", w co my, nauczyciele, gorąco wierzymy.
Miłą pamiątką uroczystości było podarowanie każdemu z jej uczestników prezentu w postaci kolorowej zakładki do książki z logo szkoły. Ostatnim epizodem ciekawego i kameralnego spotkania z najmłodszymi wychowankami było oczywiście wypożyczenie pierwszej książki w szkolnej bibliotece i zapoznanie uczniów z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz z regulaminem pracy biblioteki i czytelni. Wszyscy nowo pasowani miłośnicy książek obiecali być aktywnymi czytelnikami. Życzymy im wspaniałych wrażeń literackich!
Bożena Swatko 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26