PIERWSZAKI W JULIANÓWCE

11Wycieczki szkolne to świetny sposób na integrację uczniów oraz możliwość aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Dlatego też, klasy pierwsze pod opieką swoich wychowawców wybrały się 4 października do Mazowieckiego Sioła Julianówka, gdzie rozpoczęły zabawę od zumby pod chmurką.

 

Następnie rotacyjnie w pięciu grupach uczyły się wyplatania z siana kurek i kogucików w Stodole Babci Julci pod okiem lokalnych twórczyń ludowych. Wesoło bawiły się Chustą Klanzy i miło spędzały czas na placu zabaw. Jednak niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim uczestnikom wycieczki przejażdżka wozem konnym, wizyta w mini zoo: w zagrodzie kóz, w stajni i przy domku królików, jak również spacer po tajemniczych i zapomnianych ,,mazowieckich górach" – Górach Łańcuchowych. Dowiedzieliśmy się, że ten piękny łańcuch wzniesień mających charakter wydm powstał na skutek przejścia przez te tereny lodowca około 2,5 mln lat temu.

Spotkanie z przyrodą i aktywny wypoczynek pozwoliły na bezpośrednie obserwacje rzeczy, zjawisk, sytuacji w naturalnych warunkach i wyzwoliły w dzieciach spontaniczny entuzjazm, widoczny w naszej fotorelacji.
Zobaczcie sami...

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 31 49 50 51 52 53 54 55 56