"DOPÓKI MASZ WYBÓR"

 

logo28 października uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w autorskim programie profilaktycznym "Dopóki masz wybór" Piotra Nagiela - muzyka, terapeuty uzależnień. Był to program muzyczno-słowny, podczas którego autor ostrzegał młodych ludzi jak zgubne może być zażywanie narkotyków, picie alkoholu oraz wszechobecna przemoc rówieśnicza.

 

 

Piotr Nagiel swój program stworzył czerpiąc z własnego doświadczenia oraz z pracy z osobami uzależnionymi w ośrodku terapii uzależnień. Poprzez piosenki własnego autorstwa, covery utworów znanych zespołów oraz historie, które napisało samo życie, stara się dotrzeć do młodych ludzi, którzy lubią eksperymentować z używkami.

Podczas swego programu autor przekazał młodzieży, że ma ona prawo wyboru, że może decydować o swoim życiu i nie musi robić czegoś na pokaz dla innych. Opowiadał o konsekwencjach brania narkotyków, picia alkoholu, przemocy rówieśniczej. Uzmysłowił, że uzależnienie zaczyna się niepozornie - od jednego kieliszka, jednej porcji narkotyku, a kończy często bardzo tragicznie. Zachęcał młodziez do mądrych decyzji i odpowiedzialnosci za swoje życie.

3 2 4 5 6 7 8