ŚNIADANIE DAJE MOC

2

Już po raz dziewiąty klasy I – III wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”, którego ideą jest promowanie zdrowego odżywiania.

Program zainaugurowały uroczyste śniadania 8 listopada w klasach w Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Zdrowe śniadania były świetną zabawą i nauką dzięki której dzieci utrwalały 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka

Oto one:

1) Do szkoły wychodzi po śniadaniu i ze śniadaniem.

2) Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

3) Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

4) Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

5) Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

6) Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.

7) Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

8) Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.

9) Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

10) Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

11) Dobrą wodą gaś pragnienie.

12) Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Wspólne klasowe śniadania były niezapomnianymi przygodami edukacyjnymi na temat zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

1 2 3 4 5 8 9 15 16 17 18

W ramach zajęć z zakresu zdrowego odżywiania i realizacji prozdrowotnej akcji „Śniadanie Daje Moc” zorganizowano i przeprowadzono konkurs plastyczny klas I-III pt. „Zdrowa, smaczna, kolorowa kanapka śniadaniowa”. Laureatami konkursu zostali:

• Adam Wójcik kl. 1a – I miejsce;
  • Lena Zybała kl. 2b – II miejsce;
  • Franciszek Sęktas kl. 1a – III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

• Emilia Król kl. 1a
  • Nadia Kulma kl. 1a
  • Aleksander Buta kl. 2b

Zwycięzcom – gratulujemy pomysłowości w wykonaniu zadania konkursowego i oryginalności prac.