WAŻNE SPOTKANIE SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI

6        27 listopada wszyscy uczniowie SP 6 spotkali się na wspólnym apelu. Członkowie szkolnego samorządu: Amelka, Paweł oraz Kacper przypomnieli zasady, według, których wszyscy funkcjonujemy w szkole, a często o nich zapominamy... Bezpieczeństwo, życzliwość, wzajemna pomoc, brak przemocy słownej i fizycznej, zamiast telefonów - rozmowa, kultura osobista, szacunek wobec nauczycieli i siebie...

 

Uczennice klasy szóstej: Ola, Emilka oraz Maja przypomniały o 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przeczytały, jakie prawa mają wszystkie dzieci, na całym świecie, że bez względu na wszystko, każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

 

Szczególnym akcentem spotkania była prezentacja o Syrii... Pewnym kraju, dalekim, egzotycznym, który jak niegdyś nasza ojczyzna został, zniszczony, zburzony w skutek wieloletniej wojny. W Syrii również żyły i żyją dzieci, kiedyś, tak jak my szczęśliwe, radosne, zdrowe, pięknie ubrane, zadbane, chodziły do szkoły. Dzisiaj, po 8 latach wojny niektóre zostały same jak palec, bo konflikt zbrojny zabrał im rodziców, rodzeństwo…Są teraz biedne, przestraszone, przerażająco smutne, głodne i zmarznięte, nie mają prawdziwych domów, tylko zimne obozy… Chcemy im pomóc przetrwać zimę… Prezenterki oraz przygotowujący apel nauczyciele zachęcali wszystkich uczniów naszej szkoły do wykonania ozdób świątecznych. Będą one sprzedawane na kiermaszu podczas grudniowych zebrań klasowych, a także podczas wigilii miejskiej. Najpiękniejsze prace będą nagrodzone. Środki zebrane ze sprzedaży ozdób przekażemy Fundacji "Światełko dla Syrii".

Zgromadzeni na sali gimnastycznej – ci mali i ci duzi członkowie naszej szkolnej wspólnoty z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w apelu. W skupieniu oglądali prezentację o Syrii, syryjskich dzieciach, wsłuchiwali się w piękną i wymowną piosenkę Michaela Jacksona „We are the world” – „My jesteśmy światem” – wierzymy, że w ich sercach zrodziła się refleksja, chęć pomocy i empatia.

1 2 3 4 5 6