WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO TVP I KINA 6D

14         15 listopada klasy trzecie odbyły wycieczkę do Warszawy, do TVP i kina 6D.

W gmachu TVP zwiedziliśmy różne studia, m.in. Studio nr 5 - największe w telewizji, gdzie powstaje program ”Jaka to melodia”. Byliśmy świadkami nagrania do tego właśnie programu z udziałem gwiazdy polskiej piosenki- Małgorzaty Ostrowskiej.

Mieliśmy okazję podejrzeć pracę, m. in. operatorów kamer, specjalistów od dźwięku i oświetlenia. Obejrzeliśmy kameralne studio redakcji sportowej, w którym swoje "królestwo" mają, m.in. Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz. Wyjątkowym doświadczeniem była wizyta w tzw. "reżyserce" z mnóstwem monitorów, konsoli, mikserów, głośników wysokiej klasy sprzętu elektronicznego i informatycznego. Kolejne studio, to miejsce realizacji porannego, emitowanego na żywo „Pytania na śniadanie”. Domowa scenografia, obszerne kanapy, kwiaty, kuchnia, przeszklone ściany w jednym z pomieszczeń - to wszystko wzbudza podziw, choć samo studio jest mniejsze, niż to, co widać na ekranach naszych telewizorów. Z zainteresowaniem zwiedziliśmy muzeum poświęcone historii TVP. Zgromadzony jest tam sprzęt techniczny używany przeszło pięćdziesiąt lat temu, zdjęcia, rekwizyty, lalki, np. z pierwszej dobranocki „Jacek i Agatka” i innych emitowanych dawniej programów i filmów. Ogromne wrażenie wywarła architektura nowego gmachu telewizji - budynku ze stali, szkła i luster. Po wizycie W TVP udaliśmy się do kina 6D STACJA INNY WYMIAR. Seans o życiu w oceanie wywołał wiele emocji. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z bagażem nowych doznań i wiedzy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 21 22 23 24 20