WIZYTA W DOMU DZIECKA

2"Dobro rodzi dobro" – oto hasło podsumowujące przeprowadzone w ramach szkolnego wolontariatu działanie dla potrzebujących.

Akcja pomocy dla dzieci z Domu Dziecka w Siennicy trwała w naszej szkole od 21 listopada do 10 grudnia. Przez ten czas zbieraliśmy podarunki. Z naszych serc popłynęła wielka chęć bezinteresownej pomocy i dzielenia się dobrem, w miarę możliwości każdego z nas.

 

Finał przerósł nasze oczekiwania! Zebraliśmy bardzo dużo artykułów higienicznych dla starszych i malutkich dzieci, środków czystości, codziennych produktów spożywczych, słodkości, również zabawek, książeczek, gier – tak dużo, że musieliśmy wynająć taksówkę bagażową, aby przetransportować nasze dary do Siennicy.

I tu nasze dobro zrodziło kolejne – Pan z firmy „Przeprowadzki z Albertem”, zupełnie bezinteresownie zawiózł wszystko do adresatów. Dziękujemy za wielką życzliwość!

 

My, jako przedstawiciele szkolnej społeczności i koordynatorzy akcji (uczniowie, nauczyciele i rodzice) pojechaliśmy również z wizytą do Domu Dziecka im. Matki Weroniki, prowadzonego przez Siostry Kapucynki. Było to dla nas ogromne przeżycie… Na co dzień zabiegani, zapracowani, twardzi, odważni… baliśmy się czy potrafimy stawić czoło emocjonalnym przeżyciom… takim, od których stronimy, bo nie są łatwe i oczywiste. Każą zatrzymać się i pomyśleć…

Przywitały nas bardzo ciepłe, serdeczne Siostry i wesołe, uśmiechnięte Dzieci – mali i duzi domownicy tego miejsca. Spędziliśmy ważny czas wśród Przyjaciół, w tym szczególnym okresie. Daliśmy dzieciom trochę wspólnej zabawy i ciepła oraz Wasze wspaniałe podarunki. Podopieczni placówki byli szczęśliwi i radośni.

Dla takich chwil warto żyć!

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy otworzyli swoje serca, za duże i małe dary, za chęć pomocy, za zaangażowanie, za to, że można zawsze na Was liczyć. Tych, co nie zdążyli jeszcze otworzyć swoich serc zachęcamy, by to zrobili, pomagać można przez cały rok...

 

Przed nami podsumowanie kolejnej ważnej akcji "Iskierka nadziei dla Syrii".

 

Sekcja wolontariatu –

uczniowie SP6 (klasa 6b, 7b) oraz koordynator ww. akcji Greta Baltaziuk-Gałązka

1 3 4 5 6 7