SPOTKANIE Z POETĄ

6W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi 21 stycznia w naszej szkole gościliśmy poetę, nauczyciela, bibliotekarza, autora wierszy i bajek dla dzieci Pana Krzysztofa Kubaszka, który w ciekawy i zabawny sposób wprowadzał dzieci w świat literatury.

 

 

 

Zachęcał do samodzielnego czytania różnych książek i zapoznał ze zbiorkami poetyckimi „Bajeczki z taty teczki” i „Wierszyki, tęczowe promyki”. Poprzez zabawy dramowe inspirowane utworami literackimi np. „Neptun i Arek”, „Baran u doktora” rozwijał wyobraźnię i doskonalił mowę:

„Baran chce, ale zamiast

A wychodzi mu Beee

Aaa – prosiłem – wielkie Aaa!”

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przeżywały i wczuwały się w sytuacje bohaterów. Zobaczyły i wysłuchały rozmowy Neptuna i Arka, przedstawionej za pomocą słuchawek prysznicowych - utwierdziło je to w przekonaniu, że posiadają olbrzymie pokłady wyobraźni. Przyniosło to dzieciom radość i satysfakcję a także zachęciło ich do udziału w zabawach teatralnych i pracach plastycznych inspirowanych czytanymi utworami.

Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze, dzieci miały okazję poznania twórczości poety, która bardzo im się podobała i wspaniale się przy niej bawiły.

Fotorelacja ze spotkania:

1 2 3 4 5 7 8