PIERWSZOKLASIŚCI W AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

puchatekW bieżącym roku szkolnym 2019/2020 kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do XI edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest edukacja uczniów klas I w zakresie bezpieczeństwa, uczenia dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku.

 

Od września dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Chodziły na spacery, wycieczki, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Przypominano dzieciom o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszono także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikowały swoją wiedzę rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który zdały na szóstkę.

Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.