IX POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - ELIMINACJE SZKOLNE

received 1300044713674812Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem,

ale czynem i prawdą! (Papież Jan Paweł II)

 Pod takim hasłem przebiegał IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej oraz Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim. W tym roku uczestnicy konkursu czytali utwory Marii Konopnickiej i Jana Pawła II. Regulamin konkursu przewidywał prezentację wybranego utworu (wiersza lub prozy) Marii Konopnickiej w kategorii klas I – V i czytanie utworów lub fragmentów tekstów Karola Wojtyły w klasach VI – VIII.

 

 

28 października 2020 r. w bibliotece w SP 6 odbyły się w eliminacje szkolne wspomnianego wyżej konkursu w kategorii klas młodszych. Wszyscy recytatorzy prezentowali wyrównany poziom. Jury w składzie Bożena Swatko i Marzena Król zdecydowało się na wyłonienie dwóch laureatów, którzy będą reprezentowali szkołę w eliminacjach powiatowych: Liliany Komorowskiej z klasy III oraz Filipa Romanowskiego z klasy II.

Występy młodych artystów ujmowały starannością i zaangażowaniem oraz oryginalnością przekazu. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wyrazy uznania. Należy docenić autorską interpretację utworów i kulturę słowa oraz ekspresję w przekazie.

Młodzi artyści czerpali przyjemność i satysfakcję z udziału w konkursie. Trzeba podkreślić niezwykłe emocje, jakie towarzyszyły występom i bardzo staranne przygotowanie recytatorów do publicznych popisów. Laureaci okazali się ekspertami żywego słowa. Z głębi serca gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Bożena Swatko

received 1523931407996049 received 1300044713674812