DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

8"Internet niestety jest wciągający,

więc muszą uważać z niego korzystający"

Komputer, Internet, telefon komórkowy, tablet, które w ostatnich latach zaczęły odgrywać w życiu dzieci niezwykle ważną rolę, otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości, ale jednocześnie – niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Dzieci powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Dlatego też w naszej szkole podjęliśmy edukację młodszych dzieci w zakresie korzystania z nowych technologii. Przygotowano gazetki ścienne, przeprowadzono quizy związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci i przeprowadzono konkursy: plastyczny, literacki lub komiks w programie graficznym promujący bezpieczeństwo w sieci.

W konkursach wzięło udział 17 osób z klas I – III. Laureatami konkursów zostali:

I miejsce (ex aequo):

Nadia Kulma kl. 2a

Adrianna Gałązka kl. 2a

Staś Maj kl.3b

II miejsce (ex aequo):

Tosia Jagiełło kl. 3b

Emilka Król kl. 2a

Wiktor Duszyński kl. 1b

III miejsce (ex aequo)

Oliwia Korzeń kl. 3b

Inga Dziarnowska 3a