ZDROWO I BEZPIECZNIE 2021

images"Żyję zdrowo, żyję mądrze…"

Zdrowie jest postrzegane (szczególnie w okresie pandemii) jako jedna z najbardziej znaczących wartości w naszym życiu. Umiejętności i nawyki związane ze stylem życia, a więc i te, które dotyczą zdrowia kształtują się we wczesnym dzieciństwie.

Współcześnie każdy człowiek powinien promować to, na czym mu najbardziej zależy. Dlatego też, Światowy Dzień Zdrowia (7IV) stał się okazją do przeprowadzenia w klasach I –III szkolnej akcji profilaktycznej "Zdrowo i bezpiecznie", w ramach której ogłoszono konkursy plastyczne:

"Recepta na zdrowie w dobie koronawirusa"

"Jak sobie radzę w czasie pandemii"

Celem powyższej akcji i konkursów było stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej i zaangażowanie ich w podwyższanie standardów higieny i zasad dystansowania społecznego, jako sposobów na wyjście z pandemii.

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i oryginalnością prac. Wszystkie prace były zgodne z tematem konkursu.

Zwycięzcami konkursów zostali:

Anna Mościcka 3a

Lena Murawska 2a

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród rzeczowych dla laureatów i uczestników konkursu.

Opiekunowie

Małego Samorządu