AKADEMIA BEZPIECZNEGO DZIECKA

1527 października w ramach podsumowania akcji profilaktycznej ,"Akademii Bezpiecznego Dziecka",  Mały Samorząd zorganizował "Spotkanie z policjantem". Tego dnia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim z Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii, sierż. szt. Magdalenę Tchórzewską i sierż. szt. Kamilę Cyran. Tematem spotkania uczniów klas młodszych było bezpieczeństwo na drodze "Bądź bezpieczny i widoczny!".

Panie Policjantki przypominały o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym po zmierzchu, a także zachęcały do stosowania opasek, wisiorków i kamizelek odblaskowych również w obszarze zabudowanym. Ten naprawdę niewielki wysiłek potrafi uratować nasze życie i zdrowie. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na różnorodne sytuacje, które mogą spotkać ich na drodze.

Największą jednak atrakcją tego spotkania okazał się samochód policyjny i możliwość jego poznania od środka.

W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny i literacki ,,Świeć przykładem – noś odblaski” dla klas drugich i trzecich a także konkurs plastyczny dla klas pierwszych ,,Jestem bezpieczny na drodze – noszę odblaski”.

Laureatami konkursów zostali:

Klasy I konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny na drodze- noszę odblaski”

MIEJSCE I

1. Kornelia Mularczyk I a

2. Alicja Morkis I a

3. Cezary Danowski I b

4. Wiktoria Żołądek I a

MIEJSCE II

1. Ola Buga I b

2. Martyna Kondratowicz I b

3. Zosia Kaszewiak I a

4. Julia Byszewska I b

MIEJSCE III

1. Alicja Dąbrowska I a

2. Patrycja Dzięcioł I b

3. Pola Kulma I a

4. Zosia Szach I a

Klasy II - III rymowanka - zachęcanka „Świeć przykładem – noś odblaski!”

MIEJSCE I

1. Wojciech Kotara III c

2. Nadia Kulma III a

3. Oliwia Skrobisz II a

4. Emilia Król III a

MIEJSCE II

1. Ola Rogala III b

2. Adrianna Gałązka III a

3. Aleksandra Koziestańska III b

4. Wojciech Białoskurski II a

MIEJSCE III

1. Wojciech Kuśmierczyk II a

2. Maja Ratyńska II a

3. Bronisław Wiczuk II a

4. Igor Stańczyk II a

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji nasze dzieci i wychowankowie będą posiadały właściwe nawyki niezbędne dla bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i tym samym będą jeszcze bardziej uważne w drodze do szkoły.

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.

7 2 3 4 5 9 11 12 14 15 18 20 9 8 1 6 7 8 10 13 16 17 19 21 22 23