POMOC DLA UKRAINY

pomoc dla Ukrainy

Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 6 przyłącza się do pomocy dla UKRAINY.

1. PILNA POMOC ukraińskim uchodźcom przybywającym do naszego miasta.

W związku z tym, prosimy każdą klasę o zakupienie i przyniesienie nowego koca lub śpiwora (ważne, aby rzeczy były nowe)

Dla uchodźców zbieramy również:

konserwy, soki, wodę butelkowaną, pieczywo o dłuższej przydatności do spożycia, zupki i deserki dla dzieci, słodycze, także środki higieniczne: żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy, podpaski, ręczniki papierowe.

Potrafimy pomagać, mamy wrażliwe oraz gorące serca, otwórzmy je tym razem dla UKRAINY .

2. Zbiórka produktów, środków medycznych dla naszych ukraińskich sąsiadów, którzy pozostają w stanie wojny i potrzebują bardzo naszego wsparcia. Potrzebne dary OSP Mińsk Mazowiecki prześle do Ukrainy.

Zbieramy:

● detergenty do ciała, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy i podpaski, ręczniki papierowe

● środki antyseptyczne, maski wielokrotnego i jednorazowego użytku, alkohol do dezynfekcji

● grzebienie, bielizna damska, męska i dziecięca, ręczniki z mikrofibry, zestawy naczyń wielorazowego użytku

● baterie, świece, latarki

● woda, fast food (jedzenie do szybkiego przygotowania), batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność w puszkach, makaron, płatki zbożowe instant

● opaski uciskowe, bandaże, gazy

● opaski uciskowe CAT

● opatrunki indywidualne

● opatrunki izraelski

● nożyczki ratownicze atraumatyczne

● folie termiczne

● rękawiczki jednorazowe

● śpiwory, karimaty

● latarki/ lampy na baterie

Zbiórka trwa od 28 lutego do odwołania.

Dary przynosimy i zostawiamy w holu szkoły, na stolikach.

Jako społeczność chcemy przekazać Sąsiadom z Ukrainy nasze duchowe wsparcie, jesteśmy z Wami całym sercem, bądźcie silni!

Szkolny Wolontariat