FUNDACJA "MIŁY GEST" WSPIERA NASZYCH UCZNIÓW

logo

Do Polski przybywa coraz więcej dzieci z Ukrainy w wieku szkolnym. Uciekają z ogarniętej wojną ojczyzny a cały ich dobytek można zmieścić w jednej torbie. U nas znajdują swój tymczasowy dom i szkołę oraz nowych znajomych a może nawet przyjaciół.
      Szkoła Podstawowa nr 6 również otworzyła swoje drzwi i serca dla dzieci z Ukrainy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przyjmują je ciepło i serdecznie. Pomimo barier językowych, zawiązują się nowe znajomości.
      Nasi nowi koledzy i nowe koleżanki potrzebują wsparcia w wyposażeniu ich w przybory szkolne. Wszyscy starają się pomóc. Z inicjatywą wychodzą nauczyciele, rodzice naszych polskich uczniów, ale i Fundacja „Miły gest".

Wolontariusze Fundacji przekazali plecak i przybory szkolne tj.: bloki, zeszyty, piórniki, kredki, ołówki, gumki, przybory geometryczne, cyrkiel, flamastry, nożyczki a nawet coś słodkiego. „Miły gest" już trzy razy dowoził nam potrzebne rzeczy i podobno to jeszcze nie koniec. Współpraca z nimi, to czysta przyjemność.
Przesympatycznych wolontariuszy Fundacji „Miły gest" możemy spotkać, m.in. w sklepie Carrefor na Stojadłach, gdzie kwestują zbierając zarówno dary rzeczowe jak i pieniądze. Współpraca z takimi osobami, to czysta przyjemność.

pomoce 1 pomoce 2 pomoce 3 pomoce 4 Klasa 5a