"MIŃSZCZANIE W KRZYWYM ZWIERCIADLE" - ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

22

W marcu bieżącego roku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas I – VIII pt. „Mińszczanie w krzywym zwierciadle”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić karykaturę postaci, która odegrała ważną rolę w dziejach naszego miasta. Uczestnicy konkursu oceniani byli za pomysłowość, technikę wykonania pracy i oryginalność przedstawionej osoby.

Karykatura jest dokumentem bardzo subiektywnym, wykorzystującym humor w celu przedstawienia postaci. Konkurs skierowany był do społeczności szkolnej. Uczniowie akcentowali cechy wyglądu zewnętrznego mińszczan kojarzące się z daną osobą. Wśród nadesłanych prac wyczulone oko obserwatora z pewnością rozpozna persony znane w naszym mieście.

Autorzy zastosowali ciekawe techniki i zabiegi artystyczne. Do rąk Organizatora spłynęły oryginalne prace, które miały humorystyczny i miły charakter. Jury w składzie: Małgorzata Tomkiewicz, Bożena Swatko i Marzena Król, kierując się takimi kryteriami jak: łatwość rozpoznania i podobieństwo do przedstawianej osoby, uwydatnienie cech szczególnych prezentowanej postaci oraz estetyka pracy, wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria klas I – IV:

I miejsce ex aequo:

1. Wiktoria Żołądek, kl. 1 a

1. Amelia Chabrowska, kl. 4 a

Kategoria klas V – VIII:

I miejsce:

• Julia Kiełczewska, kl. 6 a
  • Aleksandra Wojda, kl. 5 b
  • Maja Wasilewska, kl. 7 d

II miejsce:

• Malwina Grzywanowska, kl. 8 e
  • Anna Król, kl. 8 e

III miejsce:

• Paulina Smużyńska, kl. 8 d
  • Roksana Gańko, kl. 8 d

Wyróżnienie:

• Anna Mitura, kl. 5 b
  • Oliwia Wasilewska, kl. 5 c

Wszystkim Uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za aktywny udział w turnieju. Dyplomy i nagrody książkowe zostaną wręczone w terminie ogłoszonym przez Organizatora. Serdecznie dziękuję również Pani Małgorzacie Tomkiewicz za udzielanie Uczniom cennych sugestii artystycznych w trakcie wykonywania prac.

Bożena Swatko