DZIEŃ KOSTKI RUBIKA 2022

logo

17 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Kostki Rubika. Z tej okazji w naszej szkole 13.04.2022r. odbył się turniej układania kostki Rubika, w którym łącznie udział wzięło 33 uczniów klas I-III oraz 12 uczniów z klas IV_VIII.

Dla starszych klas konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym zawodnicy mieli za zadanie ułożyć klasyczną kostkę 3x3x3 w jak najkrótszym czasie. W drugim etapie zmierzyło się trzech najlepszych zawodników. Do ułożenia mieli kostkę 2x2x2. Nad przebiegiem konkursu czuwały pani Magdalena Kozioł oraz pani Grażyna Zdun.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce zdobył Ciesielski Marcel z kl. 8d z czasem 52s.

II miejsce Kuba Rogala z kl.8b

III miejsce Dawid Kozik z kl.5c

To były ogromne emocje! Jednak uczestnicy byli bardzo skoncentrowani i cierpliwi. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy. Życzymy również dalszych sukcesów w układaniu Kostki Rubika. Pozostałych uczniów zachęcamy do trenowania i pobicia w następnym roku rekordu Marcela!

W obchody Dnia Kostki Rubika włączyli się też uczniowie z klas I - III. Do zabawy w szybkie układanie stanęło 33. uczestników. Największą reprezentację wystawiły klasy trzecie – 17 osób. Dzieci świetnie radziły sobie z porządkowaniem pól. Najszybciej to zadanie wykonała Ada Gałązka z klasy 3a bijąc rekord klas młodszych. W ciągu niespełna 2 minut ułożyła prawidłowo wszystkie ścianki kostki! Kolejni mali mistrzowie to Mikołaj Komorowski z kl. 2b i Piotr Słowik z kl. 2c, którym układanie zajęło około 3 – 4 minut.

Gratulujemy rekordzistom!!!

Wszyscy mali zawodnicy dzielnie walczyli starając się ułożyć jak najwięcej pól w wyznaczonym czasie. Natanielowi Reduchowi z kl. 3b udało się uporządkować 2 ścianki kostki, natomiast jeden kolor ułożyli:

Blanka Kieliszczyk 2b

Wiktoria Nowak 2b

Jakub Ołdak 2b

Borys Wierzbicki 2b

Kacper Gniadek 3b

Aleksander Ołowski 3b

Antek Sikorski 3b

Mateusz Zientek 3b

Maksymilian Wąsowski 3b

Jan Krasny 3b

Wojciech Kotara 3c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i zapraszamy za rok!

Nad przebiegiem konkursu, zapisami uczestników i pomiarem czasu, razem z panią Elizą Lalak czuwali Lena Kępska, Wiktor Duszyński i Michał Mitura. Bardzo dziękujemy za pomoc :)

1 2 4 3 5 7 11 6 9 10 14 15 16 18 19 20 21 22 17 12 13 2 3 4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 5 7 1 zwyciezcy