SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

1

W sobotę 21 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przeprowadzili tegoroczną edycję akcji „Sprzątanie Świata 2013”, w tym roku pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.

             

7Szkoła Podstawowa Nr 6 pomimo brzydkiej aury stawiła się w komplecie od najmłodszych po najstarszych uczniów, by wyzbierać śmieci na tak dużym obszarze jak: dojście do stadionu „Mazowia” od szkoły, ul. Sportowa, lasek przy stadionie, teren wokół przejazdu po jego obu stronach, ulica przy Kauflandzie,  ul. Widok (dojście do kładki nad torami), ul. Sosnowa i ul. Wesoła, ul. Sosnkowskiego po stronie PKP i teren wokół przejścia od strony szkoły, ul. Sosnkowskiego dojście do kościoła J. Chrzciciela, teren wzdłuż linii kolejowej ul. Mrozowska,  ul. Stankowizna, pobrzeża lasku, skwer przy dworcu PKS i teren wokół dworca PKP przy budynkach, teren przy Fudzie za szkołą,  ul. Dźwigowa, Staszica, pas wzdłuż ogrodzenia szkoły, teren szkoły, boiska, place zbaw i cały ogrodzony teren szkoły.

 

 6 5 

3

Młodzi, „szóstkowi” ekolodzy wraz z opiekunami nazbierali „góry śmieci” a tym samym odkryli kawałek czystej Polski. Oby wszyscy wzięli przykład z dzieci i trochę bardziej dbali o nasze wspólne środowisko. Należy podkreślić, iż podejmując działania na rzecz środowiska zwracamy uwagę na idee proekologiczne. Uczymy odpowiedzialności uczniów za wygląd najbliższej okolicy.

 

    8 9