NASI UCZNIOWIE W SEJMIE RP


77 października 2013 roku klasy: VIa, VIb, VIc, VId oraz Vb ze Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką wychowawców: Janiny Piekut, Małgorzaty Tomkiewicz, Agaty Cecotki, Grety Baltaziuk-Gałązki, Elwiry Czyż oraz Bogumiły Wróblewskiej odbyły lekcję wiedzy obywatelskiej goszcząc w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

4 6 5

 

            Mogliśmy wysłuchać cennych informacji o historii Sejmu RP, powtórzyć trochę niezbędnej wiedzy historycznej a także poczuć klimat „polityki” naszego państwa. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich piękna sala sejmowa z godłem Polski w centrum. Dowiedzieliśmy się, gdzie zasiadają najważniejsze osoby w państwie i członkowie wszystkich klubów parlamentarnych, których nazwiska oraz pełne nazwy nasi uczniowie wyliczyli śpiewająco.

7

            Odwiedziliśmy również ważne miejsca w sejmowym holu: tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, tablicę z wizerunkiem Papieża Polaka Jana Pawła II na pamiątkę pierwszej w historii wizyty Papieża w Sejmie. Ciekawostką i dumą nas wszystkich jest fakt, że w Sejmowej Kaplicy znajduje się fotel, w którym zasiadł podczas wizyty w Sejmie Jan Paweł II, po kanonizacji Papieża Polaka będzie on relikwią II stopnia.

1 2 3 

             Dzieci uwieczniły swoją wizytę w Sejmie RP na zdjęciach z laską marszałkowską, w sali sejmowej, a także na wprost okazałych, wielkich drzwi, na tle, których wywiadów udziela Marszałek Sejmu - pani Ewa Kopacz. Nasza październikowa wycieczka była bardzo wartościowa i udana, towarzyszyła nam jesienna, ciepła aura.