SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASIE ID

logoTuż przed feriami klasa 1d miała niezapowiedzianego gościa. Odwiedził nas pan policjant sierż. szt. Leszek Ufnal. Przeprowadził on pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Poruszone zostały tematy prawidłowego poruszania się po drodze, bezpiecznego podróżowania, właściwego zachowania podczas zabawy na nartach, łyżwach czy sankach. Dzieci doskonale wiedziały, dlaczego nie należy bawić się w rzucanie śnieżkami z przejeżdżającymi samochodami, że piękne zwisające sople, mogą być naprawdę niebezpieczne. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, omówiliśmy zasady zachowania, gdy się zgubimy lub gdy zaczepia nas ktoś obcy. Najwięcej emocji wzbudziła jednak druga część zajęć. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda policyjny strój, przymierzyć kamizelkę i czapkę policyjną, obejrzeć prawdziwą odznakę i wiele narzędzi jakimi posługuje się policjant w codziennej pracy. To była niezwykle ciekawa i pełna emocji lekcja :).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 logo