SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI NA WARSZTATACH W SP1

11W środę 8.03.2023 członkowie Szkolnych Klubów Europejskich przy Europe Direct Mińsk Mazowiecki wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Fundację Schumana na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Uczniowie naszej szkoły, a także SP1, SP2 i SP3, wraz z opiekunkami Klubu p. Pauliną Białoskurską oraz p. Agnieszką Grygielewicz podzieleni na 2 grupy warsztatowe, słuchali z uwagą prelekcji "Fake newsy. Kształcenie kompetencji medialnych", dowiadując się, co to fake newsy, jak je rozpoznac w natłoku informacji i nie dac się im zmanipulować. Nastepnie udali się na warsztat "Unia na mapie", gdzie poznali kraje członkowskie oraz historię powstania Unii Europejskiej, obszary jej działalności i wartości europejskie. Kolejne warsztaty już w kwietniu.

SKE przy SP6 zaprasza!