TUWIM W BIBLIOTECE

tuwim1 W listopadzie w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania wierszy Juliana Tuwima, organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną i Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas II a, II c i IV a.

Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu. W kategorii klas II – III byli to: Iza Górska i Jasiek Kołodziejczyk z klasy II c.

W kategorii klas IV – VI : Ula Buta i Ania Kurowska z klasy IV a.

Podsumowanie i ogłoszenie wyników całego konkursu odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej.

4Wśród klas młodszych III nagrodę otrzymała Iza Górska z klasy II c (op. Beata Sałajczyk, Elżbieta Brygoła). Laureaci jeszcze raz zaprezentowali swój wielki talent przed zachwyconą publicznością.

Ogłoszenie listy najlepszych było tylko częścią tego pełnego niespodzianek literackich spotkania.

Nagrodzeni i ich opiekunowie mogli podziwiać występ grupy teatralnej „Teraz My” z GM-2, która zamieniła wiersze J. Tuwima w ciekawy i wesoły spektakl.

Fascynującą gawędę o życiu i twórczości J. Tuwima opowiedzała prof. Alina Kowalczykowa – emerytowany wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.