KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

konkurs-czytanaiDnia  05.12.2013 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Pięknego czytania” zorganizowany przez nauczycieli świetlicy i biblioteki szkolnej. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas II i III.

 

   Celem tej formy rywalizacji było zachęcenie do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, przybliżenie literatury dziecięcej, a także uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Konkurs „Pięknego czytania” składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie prezentowali teksty, które wcześniej wybrali i wyćwiczyli, drugi natomiast polegał na czytaniu tekstów wylosowanych bezpośrednio na konkursie. Komisja konkursowa oceniała uczniów według następujących kryteriów: poprawna wymowa, właściwa intonacja, płynność czytania oraz wrażenie ogólne.

 

    1Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się: Szymon Ziemicki, Natalia Padzik, Marlena Stal, Wiktor Wąsik, Franciszek Gańko, Hubert Radzikowski, Patrycja Lisowska, Alicja Gonet i Wiktoria Kozakiewicz.

 

 

 

 

2Komisja konkursowa w składzie: Lidia Ładno, Beata Sałajczyk i Aneta Syryjczyk wyłoniła zwycięzców:     

I miejsce -Patrycja Lisowska z klasy IIIc,

II miejsce -Natalia Padzik z klasy IIc,

III miejsce - Alicja Gonet z klasy IIId oraz Wiktoria Kozakiewicz z klasy IIId.

3Wyróżnienia otrzymali: Szymon Ziemicki z klasy IIa, Marlena Stal z klasy IIc, Wiktor Wąsik z klasy IIc, Franciszek Gańko z klasy IIIb oraz Hubert Radzikowski z klasy IIIc . Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy!

 

 

1 2 3