PRZEDSZKOLAKI W ,, SZÓSTCE”

DSC 0649

15 kwietnia gościliśmy w naszej placówce dzieci z oddziałów zerowych mińskich przedszkoli. Celem spotkania była wspólna zabawa i zapoznanie nowych przyjaciół z atmosferą panującą w naszej szkolnej rodzinie.

Goście mogli podziwiać występy gimnastyczek, m.in. ,, piramidy” i układ ćwiczeń wolnych, pod kierunkiem p. Beaty Kowalczyk. Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć sztukę teatralną ,, Rzepka” wg J. Tuwima przedstawioną DSC 0639przez zespół ,,Szósteczka”, nagrodzony w ,, Zmaganiach o Pałacową Maskę”. Aktorzy- mimowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, wprowadzając widzów w świat zmagań o tytułową rzepkę. To wspaniałe widowisko nie mogłoby powstać, gdyby nie współpraca utalentowanych aktorów z ich mentorami p. Hanną Gorzałką i p. Agnieszką Książek. Ogromną radość uczestnikom spotkania sprawił pokaz taneczny ,, Deszczowej piosenki” i ,,Everybody Twist” w wykonaniu uczniów klas drugich, których przygotowała p. Agnieszka Kraus. 

DSC 0631Nasze niezwykłe spotkanie zakończyła wspólna zabawa przy piosence ,, Maszeruje wiosna” w wykonaniu dzieci z klasy Ia. Kolorowe kwiaty, wiosenne wstążki i słoneczne uśmiechy poprawiały nam humor w deszczową pogodę. Na pamiątkę mile spędzonego czasu goście dostali drobne upominki edukacyjne i świąteczne pisanki z najlepszymi życzeniami.

Dla niektórych dzieci nie było to pierwsze spotkanie z naszą szkołą. Gościliśmy je wcześniej podczas warsztatów plastycznych ,, Pisanki, kraszanki, jajka malowane” w których brały aktywnie udział współpracując z klasą Ib integracyjną. Tą ,,niezwykłą” świąteczną lekcję przygotowała p. Eliza Lalak i p. Katarzyna Mich, zakorzeniając w nich symbole i tradycje wielkanocne. Podczas zajęć dzieci poznały różne techniki ozdabiania jajek i wykonały grupowe prace plastyczne. Za wielkie zaangażowanie otrzymały w prezencie świąteczne kolorowanki. 

Mamy nadzieję że nasze spotkania przyczynią się do tego, że przyszli pierwszoklasiści będą widzieli szkołę nie tylko jako miejsce nauki, ale również zabawy i wspaniałej przygody. 

DSC 0617 DSC 0618 DSC 0629 DSC 0631 DSC 0633 DSC 0634 DSC 0639 DSC 0640 DSC 0643 DSC 0647 DSC 0649 DSC 0655 DSC 0656 DSC 0658 DSC 0660