AKADEMIA BEZPIECZNEGO DZIECKA

324 października w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Policji, st. sierżanta Dominikę Witek i sierżanta sztabowego Andrzeja Kuźniara. Tematem spotkania uczniów klas młodszych było bezpieczeństwo na drodze „BEZPIECZNY ROWERZYSTA”. Policjanci opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie korzystać z drogi jako pieszy i rowerzysta oraz o jakich przepisach drogowych trzeba pamiętać. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzeby bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

MOC PRZEPISÓW POZNAĆ TRZEBA,

ŻEBY SIĘ NA JEZDNI NIE BAĆ!”

takie hasło towarzyszyło cały czas naszym uczniom.

W trakcie spotkania ogłoszono laureatów konkursu plastycznego „BEZPIECZNY ROWERZYSTA”. Są to:

• Aleksandra Kruszewska Ie
  • Lena Wójcik Ie
  • Malwina Grzywanowska i Maja Kauska Ie
  • Laura Poziemska i Julia Zając Ie
  • Karolina Łastowiecka, Kacper Trepanowski, Anita Uchman i Karol Zieliński IIa
  • Kacper Paździoch IIIc
  • Gabrysia Zagórska IIIc

wyróżnione prace

Przedstawiono również sprawozdanie z eliminacji szkolnej KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I ZASADACH UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY "Jestem  bezpieczny".

Największą liczbę punktów (max. 32,5p.), umożliwiającą przejście do etapu międzyszkolnego uzyskali:

1. Wiktor Wąsik IIIc– 31p.
  2. Karolina Łastowiecka IIa- 31p.
  3. Bartek Plichta IIIa- 30,5p.
  4. Jan Kałodziejczyk IIIc- 30p.
  5. Marlena Stal IIIc- 30p.

nagrodzeni laureaci konkursu "Jestem bezpieczny"

W ramach AKADEMII BEZPIECZNEGO DZIECKA uczniowie klasy IIa: Kacper Trepanowski i Michał Ostrowski zapoznali nas z wyposażeniem roweru i rowerzysty oraz zaprezentowali prawidłową jazdę na jednośladach, a uczniowie klas III wzięli udział w teście „ZNAKI DROGOWE”, w którym najlepszym okazał się Bartek Plichta z IIIa.

Po konkursach i zmaganiach przyszedł w końcu czas na zabawę w której udział brały wszystkie dzieci naszej szkoły. Wykazały się one dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym prawidłowo podnosząc zielone lub czerwone koła odpowiedzi.

1 2 4 7 8 11

Szczególnie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji, Rodzicom, a także nauczycielom za włożony trud i pomoc w organizowaniu naszego Dnia Bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji nasze dzieci i wychowankowie będą jeszcze bezpieczniejsi w drodze do szkoły.

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.