W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

0Przed 6 grudnia wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje. Nasza szkoła też zmieniła swój wygląd. Na korytarzach, przed głównym wejściem i w naszych klasach pojawiły się rozświetlone choinki. Wszędzie można podziwiać dekoracje, które przypominają o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

 

01 02 03

W każdej klasie odbyły się mikołajkowe uroczystości. W tym dniu rodzice pomogli Świętemu Mikołajowi i przygotowali dla uczniów z klas młodszych słodkie poczęstunki. W klasie IIIc uczniowie sami wcielili się rolę św. Mikołaja. Każde dziecko, zakładając mikołajową czapę, wręczyło wybranemu koledze lub koleżance słodki upominek wypowiadając czarodziejską formułkę:

„Ja też mogę zostać świętym Mikołajem

uszczęśliwiając kogoś darem”.

Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy.

   4  8 17

Uzupełnieniem mikołajkowego prezentu była wycieczka do Warszawy. Przespacerowaliśmy się Traktem Królewskim podziwiając świąteczny wystrój stolicy. Po spacerze udaliśmy się do Fabryki Bombek. Mogliśmy tam zobaczyć jak wydmuchuje się szkło na ozdoby świąteczne. Przyglądaliśmy się kolejnym etapom powstawania świecidełek: srebrzenie, malowanie i mocowanie zawieszek. Sami też wykonaliśmy własne bombki, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę.

Teraz naprawdę czujemy, że święta są tuż, tuż….

Uczniowie klasy IIIc

0 1 2 3 4 5 6 7 10 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 01 02 03