DZIEŃ BABCI I DZIADKA W IIe

28520054-dziadek-czyta-gazete-horz - KopiaMimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu.  Jest to święto naszych kochanych babć i dziadków, które obchodzimy w dniach: 21.I.- Dzień Babci, 22.I.- Dzień Dziadka.

W klasie IIe zapraszanie babć i dziadków na uroczystość  z okazji  ich święta jest tradycją, na stałe wpisaną w repertuar imprez klasowych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

I tak, 21 stycznia,  klasa IIe gościła swoje babcie i swoich dziadków.  Przy tej specjalnej okazji, dzieci,  gorąco dziękowały babciom i dziadkom za to, że zawsze  im pomagają i troszczą się o nich, stają  w ich obronie.  Wyrażały wdzięczność za opiekę, gdy zapracowani rodzice nie mają czasu. Dziadkowie  nigdy  niczego nie odmawiają,  zawsze mają dla swych pociech coś słodkiego,  a przede wszystkim serce pełne miłości.  Dzieci, podczas uroczystości przedstawiły inscenizację „O Nowym Roku”, recytowały wdzięczne wiersze, śpiewały i tańczyły.  Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie fletu poprzecznego, wykonywanym przez jedną z uczennic.  Dzieci, do życzeń, dołączyły własnoręcznie wykonane upominki, a rodzice zadbali o wspaniały poczęstunek. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń,  i radości.   

Jak to dawniej było każdy z was pamięta.

Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.

Babcia ciasto piecze, wesoło zagada

O rodzinnych dziejach wnukom opowiada.

A kochany dziadek w bujanym fotelu ,

Pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.

Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba

Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da.

Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele,

Tobie,  Babciu, Dziadku pomyślności wiele.

1 2 3 4 5 6