POCIĄG DO MATEMATYKI

pociąg do matematyki 12Matematyka – królowa nauk była przewodniczką podczas Mińskiego Festiwalu „Pociąg do matematyki”, który odbył się 1 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 5. Nasi uczniowie kl. II, III i IV uczestniczyli w festiwalowych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne.

Mogli pouczyć się matematyki bawiąc się klockami LEGO, przenieść się z Ozobotem do świata liczb, zobaczyć jak wygląda drukowanie na drukarce 3D, pouczyć się matematyki z IPadem czy Khan Academy. Dla naszych uczniów była to przede wszystkim wspaniała zabawa i nawet nie zauważyli jak wiele tego dnia się nauczyli i jak wiele rozwiązali problemów matematycznych. Matematyka naprawdę nie jest straszna i można ją oswoić.