PIERWSZAKI CZYTAJĄ BRZECHWĘ

122 czerwca 2017r. uczniowie klasy Ia wzięli udział w zajęciach  promujących  czytelnictwo wśród najmłodszych pt. ,,Jan Brzechwa – uśmiechnięty poeta”. Zajęcia odbyły się  w ramach programu  Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”.

 

Polega on na organizowaniu przez gimnazjalistów spotkań czytelniczych dla najmłodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej. Przedsięwzięcie wspiera rozwój dzieci, bowiem głośne czytanie rozwija ich wyobraźnię, pamięć i pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata oraz kształtuje nawyk czytania książek. W trakcie spotkania dzieci  słuchały  wierszy poety i obejrzały  prezentację multimedialną. Dowiedziały się kim był i jakie utwory pisał Jan Brzechwa. Sprawdziły swoje nowe wiadomości  rozwiązując  quiz, wzięły udział w klasowym konkursie plastycznym  ,,Mój  ulubiony bohater wierszy Jana Brzechwy”. Spotkanie odbyło się w przyjemnej i radosnej atmosferze. Dzieci były zadowolone zarówno ze spotkania, jak i z zadań, które musiały wykonać.

1 3 4 5 6 7 8