SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

s03Akcja „Sprzątanie świata” odbywa się w naszym kraju już po raz 25. Zapoczątkowana została w 1989r. przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję zainicjowała założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Celem działań jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w to wartościowe przedsięwzięcie. Uczniowie wyruszyli na ulice, zieleńce i obrzeża lasu Mińska Mazowieckiego, a dokładniej okolic szkoły czyli tzw. Zatorza. Wysoka frekwencja wśród uczniów świadczy o tym, że naszym wychowankom nie jest obojętna czystość planety. Z ogromnym zapałem zbierali każdy śmieć i sprawili, że najbliższa okolica wygląda teraz schludniej i czyściej. To niezwykła lekcja wolontariatu na rzecz ochrony środowiska.

s01 s02 s03 s05 s06

 akcja-na-strony preview