III KONKURS PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ ''DLA NIEPODLEGŁEJ'

Image result for śpiewanieUczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 śpiewają dla Niepodległej.

30 października 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs a zarazem koncert pieśni patriotycznej, zorganizowany by oddać cześć bohaterom walczącym o niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny, by wyrazić śpiewem, słowami i emocjami nasz patriotyzm.

 Małych i dużych wykonawców oceniało Jury w składzie: pani Marzena Stal, pani Małgorzata Domeradzka oraz pani Janina Piekut. Nad całością czuwali: siostra Ewa Orzechowska, pani Małgorzata Domeradzka oraz pan Piotr Jedliński. Wymowną dekorację przygotowała na tę zacną okoliczność pani Lena Sęk.

Konkurs rozpoczęły dzieci młodsze, z klas 0-3. Repertuar wśród najmłodszych był poważny a utwory były wykonywane z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem śpiewanych treści. Zabrzmiała „Rota” Marii Konopnickiej, „Co to jest Niepodległość?”, „Legiony”…
W drugiej części konkursu zaprezentowali się starsi uczniowie naszej szkoły z klas 4-8. Wyśpiewali dla Niepodległej piękne utwory patriotyczne, te dawne towarzyszące naszym rodakom w czasie walki i współczesne, które dziś są wyrazem naszych uczuć do Ojczyzny: „Dziewczyna z granatem”, „Niepodległa, niepokorna”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Jest takie miejsce”, „Mury”, „Piechota”, „Ojczyzno ma”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „ Siekiera motyka”, „Przybyli Ułani pod okienko”…
Kolejny raz uczniowie szóstki nas nie zawiedli, jak zawsze byli świetnie przygotowani, profesjonalni, zaangażowani, z przyjemnością wszyscy wysłuchali wyśpiewanego patriotyzmu w ich wydaniu.
Jury miało ciężkie zadanie by wyłonić zwycięzców, poziom był bardzo wysoki. Po burzliwych naradach udało się ustalić laureatów:
Kategoria klas I -III 
I miejsce zespół wokalny (Dominia Mroczek, Zuzanna Witek, Hanna Perzanowska) piosenka „Dziewczyna z granatem”
II miejsce Oliwia Korzeń „Rota"
III miejsce Paulina Wójcicka, Amelia Szczęsna, „Co to jest niepodległość?"


Kategoria klas IV -VIII
I miejsce Tatiana Aniśko „Jest takie miejsce"
II miejsce  Szymon Chojecki „Pierwsza brygada"
III miejsce Grzegorz Krzewski „Dziś idę walczyć mamo"
III miejsce Marlena Stal „Rozkwitały pąki białych róż"


Wyróżnienie
Klaudia Łukasik „Ojczyzna ma"
Amelia Krzewska „Warszawskie dzieci"
Amelia Wiercioch „Rota"

Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa oraz upominki od Rady Rodziców.
W takich lekcjach patriotyzmu moglibyśmy uczestniczyć każdego dnia… Dziękujemy za artystyczne doznania, wiele emocji i wzruszeń…
Wszystko dla naszej ukochanej Niepodległej…

DSC 0427 DSC 0430 DSC 0431 DSC 0432 DSC 0434 DSC 0436 DSC 0437 DSC 0440 DSC 0441 DSC 0443 DSC 0444 DSC 0446 DSC 0447 DSC 0449 DSC 0450 DSC 0451 DSC 0452 DSC 0455 DSC 0456 DSC 0458 DSC 0461 DSC 0463 DSC 0465 DSC 0465 DSC 0468 DSC 0471 DSC 0476