PASOWANIE NA CZYTELNIKA

IMG 0371Chociaż znajomość alfabetu nie jest im już obca, a czytanie nie sprawia trudności, uczniowie klas pierwszych musieli udowodnić, że mogą samodzielnie korzystać ze zbiorów szkolnej biblioteki. Aby zaliczyć ten pierwszy w życiu egzamin należało wykazać się wiedzą o tym jak obchodzić się z książkami oraz jakie zasady zachowania się obowiązują w bibliotece i czytelni.

Pierwszaki mogły zobaczyć książki liczące 198 lat, sprawdzić ile waży encyklopedia, albo ile stron ma największy w bibliotece słownik. Dzieci z przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w konkursie sprawdzającym ich znajomość bajek i baśni. Wszystkie zagadki zostały rozwiązane i dlatego uczniowie mogli zostać uroczyście pasowani na czytelników biblioteki SP nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. A pasowanie dokonało się przy użyciu czarodziejskiej różdżki Albusa Dumbledore’a, znanego dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. To wydarzenie będzie miało wpływ na całe życie naszych uczniów, albowiem „Kto różdżką Dumbledore’a dotknięty zostanie, ten już na zawsze polubi czytanie”. ;-)

IMG 0347 IMG 0350 IMG 0362 IMG 0371 IMG 0379 IMG 0383 IMG 0400 IMG 0401 IMG 0417 IMG 0425 IMG 0437