Andrzejki

12Wigilia Świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Początek tej tradycji ludowej wiąże się z czasami pogańskimi. Według starych wierzeń, w tym okresie na ziemię przybywały z zaświatów duchy, aby odsłaniać żyjącym przyszłość.

Dla nas ten dzień jest okazją do dobrej zabawy. Licznym wróżbom, które traktujemy z przymrużeniem oka, towarzyszą zabawy połączone z tańcem.

1W ostatnim dniu listopada w klasie Ic zamiast uczniów siedzących w ławkach, można było spotkać wróżki, czarodziejów, magów, którzy wesoło pląsali przy dyskotekowych nagraniach. Po zabawie kostiumowej przyszedł czas na wesołe wróżby. Najwięcej emocji wzbudziło lanie wosku. Szkoda, że takie lekcje nie są codziennie.

13W klasie I a odbył się wieczór andrzejkowy, na który zostali zaproszeni rodzice oraz dziadkowie uczniów. Na tę okoliczność  sala lekcyjna została udekorowana i przygotowana do wróżb i zabaw. Dzieci dowiedziały się od cyganki kim będą w przyszłości. Chętni goście również mogli sobie powróżyć.  Oprócz wróżb były tańce, zabawy z chustą animacyjną a także konkursy. Wszystkie atrakcje sprawiły dużo radości.

12 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 13 14 15 16 17 18