Spotkanie ze Stanisławą Gujską

58 maja w Polsce obchodzony jest jako Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły spotkali się w czytelni mińskiej Biblioteki Pedagogicznej  z poetką, pisarką, emerytowaną nauczycielką – Panią Stanisławą Gujską.

1    6  10

Spotkanie autorskie to dla dzieci nie tylko bezpośredni kontakt z „Panią Pisarką”- jak z szacunkiem mówiły- ale też świetna zabawa, wspólne śpiewanie i zabawy ruchowe. Autorka sama recytuje,  śpiewa, tańczy i namawia dzieci do wspólnej zabawy. Jej wierszyki, opowiadania i bajeczki są ciepłe, wesołe i mądre.

8  11  12

W czasie spotkania dzieci pokazały, że znają wiele wierszy autorki na pamięć. Ich piękna recytacja bardzo wzruszyła poetkę. Podziękowała małym artystom serdecznym uśmiechem i autografami w swoich książeczkach.

2  3  4

13Pani Stanisława opowiedziała dzieciom kilka zabawnych historyjek z życia swoich wnuków i domowych zwierzaków. Ich wesołe przygody często były dla niej inspiracją i natchnieniem do napisania nowych wierszy i opowiadań. Uczniowie dowiedzieli się też, że  piękne ilustracje w książkach autorki są autorstwa jej wnuczek: Igi, Klaudii i Ewy. A jedną z książek poetki ilustrowały dzieci  z naszej szkoły!

1 0 2 4 5 6 7 9 10 11 12 13