Rozgrywki sportowe o puchar przechodni

 

 

hJuż  po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 6 im.H.Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim była organizatorem zawodów powiatowych piłki nożnej dziewcząt klas piątych. Rywalizacja jak w latach ubiegłych toczyła się o piękny Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły P.Anny Zalewskiej.

 

iDwa lata temu wywalczyły go gospodynie, w ubiegłym roku trofeum powędrowało do Wielgolasu. Od dnia 18 czerwca 2013 roku puchar jest w posiadaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej im.gen.J.Hallera z Marianki. Dziewczęta, którymi opiekuje się na co dzień p. Ewa Wojdak nie dały żadnych szans rywalkom, wygrywając pięć meczy turniejowych. Marianka wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Chybicka, Martyna Rokita, Julia Nowicka, Wiwianna  Widerska, Weronika Kozłowska, Julia Ładno, Karina Wiącek, Klaudia Krzewińska i Luiza Murawska.

 


Drugie miejsce w turnieju zajęły obrończynie tytułu dziewczęta z Wielgolasu (opiekun Mariusz Prokurat) a brązowe medale - gospodynie z SP6 (opiekun Tomasz Rokita).

d c

j b

 

gJak co roku pochwalić należy organizację turnieju, liczne drużynowe i indywidualne nagrody oraz słodki poczęstunek dla dzieci. Nagrodę indywidualną dla najlepszej bramkarki odebrała uczennica z SP2 – Eliza Wróblewska, zawodniczką turnieju została Martyna Rokita z Marianki, a statuetka króla strzelców przypadła Iwonie Górskiej z Wielgolasu, która w turnieju strzeliła przeciwniczkom 6 bramek.

 

 

kWzorowo mecze sędziował pan Arkadiusz Pazdyka, który również zdecydował okiem fachowca o nagrodach indywidualnych. Opiekę medyczną nad turniejem sprawowała p.Bożena Nastaga, która nie miała na szczęście dużo pracy. W przyszłym roku Orlik przy SP6 znowu będzie tętnił sportowymi emocjami. Odbędzie się wtedy IV edycja o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6. Uczennice p.Dyrektor Jolanty Rosołowskiej z Marianki przyjadą z pucharem, aby w rywalizacji sportowej móc go obronić. Czy zawodniczkom z gminy mińskiej się to uda, zobaczymy w czerwcu przyszłego roku. Jednego możemy być pewni, że zawody znowu zostaną wzorowo przygotowane, a liczne nagrody i przyjazna atmosfera powoduje, iż dziewczęta z powiatu już tęsknią za kolejną edycją turnieju.

 

a d c f e b g h i j k