Sprzątanie świata

sprzatanie

Sprzątanie świata wywodzi się z międzynarodowego ruchu działającego na rzecz ochrony środowiska.

Od 1994 roku, w każdy trzeci weekend września wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska włączają się do akcji. Nasza szkoła również od tego czasu bierze w niej czynny udział.

W sobotę 15 września 2012 r. odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim akcja ,,Sprzątanie świata 2012” w godzinach 9:00 – 12:00. Od rana 270 uczniów pod opieką 28 nauczycieli wyruszyło w wyznaczone miejsca, aby pomóc w uporządkowaniu najbliższej okolicy szkoły. Należy podkreślić, iż podejmując działania na rzecz środowiska zwracamy uwagę na idee proekologiczne. Uczymy odpowiedzialności uczniów za wygląd najbliższej okolicy.

klasy

Obszar objęty sprzątaniem

VI abd

ul. Sportowa, lasek przy stadionie ,,Mazowia”

V abc

ul. Widok (dojście do kładki nad torami)

ul. Sosnowa i ul. Wesoła

Vd i VIc

Wzdłuż linii kolejowej ul. Mrozowska do Kauflandu,

Teren przy Fudzie za szkołą – ul.Dźwigowa

IV abc

ul. Stankowizna , pobrzeża lasku

III abc

Teren szkoły i ulice przy szkole

ul. Sosnkowskiego, St. Staszica

III de

Skwer przy dworcu PKS,

Z obszaru objętego porządkowaniem zebrano ponad 150 worków śmieci.

sprzatanie 1 2 3

ziemiawesola