SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

5 grudnia 2019r. uczestniczyliśmy w niesamowitym spotkaniu. Z okazji Barbórki do szkoły zaproszeni zostali górnicy z Okręgowego Urzędu Górniczego  w Warszawie.  Pani wiceprezes Jolanta Pomorska oraz nadinspektor Krzysztof Wilimborek opowiadali o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Świetliczaki dowiedziały się m.in. czym dokładnie zajmują się górnicy, co wydobywa się z kopalni, jak wygląda galowy strój górniczy oraz co oznaczają kolory pióropuszy na górniczych czapkach. Usłyszeliśmy  legendę o św. Barbarze, która jest patronem nie tylko górników, ale również  marynarzy, rybaków, żołnierzy, hutników i kamieniarzy. Na koniec spotkania, wszyscy chętni mogli zostali uroczyście mianowani małymi górnikami oraz przymierzyli prawdziwą górniczą czapkę. To niesamowite spotkanie na pewno długo zostanie w pamięci naszych uczniów.